PROSLAVA GOSPE LURDSKE U NEDELIŠĆU

PROSLAVA GOSPE LURDSKE U NEDELIŠĆUNEDELIŠĆE, 11. 2. 2020.
U župi Presvetog Trojstva u Nedelišću se nalazi najstariji kip Blažene Djevice Marije Lurdske u Hrvatskoj kojega je dopremio 1883.g. iz Pariza u Nedelišće tadašnji župnik Ignacije Szele s kapelanom Feliksom Burkeom. Zbog toga se na poseban u ovoj župi na poseban način način časti Gospa Lurdska. Tako su se i ove godine vjernici kroz devet dana molitvom krunice i pjevanim litanijama pripremali za proslavu suzaštitnice župe. Zadnja tri dana devetnice sv. Mise su predslavili svećenici gosti; vlč. Mario Filipović, župnik u Natkrižovljanu, preč. Anđelko Košćak, rektor zagrebačke bogoslovije koji je došao sa bogoslovskim oktetom koji su animirali sv. Misu, te vlč. Ivica Gladoić, župnik u Kozarevcu.

Proštenjarsku sv. Misu na sam blagdan Gospe Lurdske spredvodio je vlč. Mislav Mikac, župni vikar iz Ludbrega u koncelebraciji sa petnaestak svećenika Štrigovskog dekanata te umirovljenih svećenika. U propovijedi je vlč. MIkac istaknuo tri zaziva upućenih Blaženoj Djevici Mariji; utjeho žalosnih, utočište grešnika i zdravlje bolesnih. Na sv. Misi su bili prisutni mnogi vjernici, a među njima i načelnik općine Nedelišće Darko Dania sa suradnicima. Na kraju sv. Mise vlč. Mislavu je zahvalio domaći župnik Tihomir Ciglar te mu je, zajedno s načelnikom, predao novu monografiju o Nedelišću.