Varaždinska biskupija bogatija za pet novih mladomisnika

Varaždinska biskupija bogatija za pet novih mladomisnikaVARAŽDIN, 24. 6. 2019.
Varaždinski biskup Josip Mrzljak je tijekom svečanog euharistijskog slavlja u katedrali Uznesenja BDM u Varaždinu, u subotu 15. lipnja, zaredio petoricu đakona za svećenike Varaždinske biskupije.

Za prezbitere su zaređeni Mladen Cikač iz Župe Pohoda BDM Macinec, Andrija Kopjar iz Župe BDM Kraljice svete krunice Remetinec, Dario Levanić iz Župe svetog Mihaela arkanđela Sračinec, Mislav Mikac iz Župe svete Elizabete Ugarske Jalžabet te Rafael Mikec iz Župe svete Marije Magdalene Štrigova.

Svečanom euharistijskom slavlju je nazočilo mnoštvo ljudi među kojima su bili roditelji, rodbina, prijatelji i župljani iz župa ređenika, kao i ostali vjernici naše mjesne Crkve koji su došli svjedočiti ovom velikom događaju.

Prošle godine u Varaždinskoj su biskupiji zaređena četvorica svećenika, ali tome je prethodilo jedno sušno razdoblje bez novih svećeničkih zvanja. Stoga je ovo više nego radostan događaj za cijelu našu mjesnu Crkvu.

MLADOMISNICI VARAŽDINSKE BISKUPIJE 2019.

Mladen Cikač, r. 1982., Župa Pohoda BDM - Macinec, mlada misa: Macinec, 7.7.2019.

Andrija Kopjar, r. 1994., Župa BDM Kraljice Svete Krunice - Remetinec, mlada misa: Remetinec, 23.6.2019. Dario Levanić, r. 1994., Župa svetog Mihaela Arkanđela - Sračinec, mlada misa: Sračinec, 21.7.2019.

Mislav Mikac, r. 1993., Župa svete Elizabete Ugarske - Jalžabet, mlada misa: Jalžabet, 29.6.2019. Rafael Mikec, r. 1993., Župa svete Marije Magdalene - Štrigova, mlada misa: Štrigova, 14.7.2019.