Vjernici iz Draškovca se na izletu u Dobrovniku divili božićnim kreacijama od orhidejaDOBROVNIK, 26. 11. 2017.
Na inicijativu svog župnika 50-ak vjernika međimurske Župe svetoga Roka iz Draškovca uputilo se u nedjelju 26. studenoga prema slovenskom mjestu Dobrovnik. Dobrovnik (mađarski: Dobronak) je naselje i središte istoimene općine u sjevernoj Sloveniji. Nalazi se u istočnom dijelu pokrajine Prekmurje na granici s Mađarskom. No njegova je posebnost što je nadaleko poznat po orhidejama. Prošli smo kroz jedinstveni božićni ukrašeni tropski vrt s više od 400 vrsta biljnih sorti iz cijelog tropskog pojasa na našem planetu.

Prije ulaska, čekale su nas orhideje u ledu. Florističke kreacije od orhideja predstavili su vrhunski cvjećari iz Nizozemske; Han Meerhoff, Marcel van der Haar i Eric Pannenborg. Obišli smo prostore gdje se uzgajaju ove prekrasne orhideje. Staklenici su bili okupirani mnoštvom zaljubljenika u cvijeće. Nismo se mogli oteti dojmu ove ljepote i cvjetnih kreacija, pa je svaki od nas ponio kući makar jednu orhideju. Radujemo se opet budućim našim zajedničkim izletima i hodočašćima. Vrijedilo je truda i žrtve i kratkog putovanja od 50 kilometara.

vlč. Matija Vonić, župnik