Hodočašće Udruge slijepih Međimurske županije na Mariju Bistricu

MARIJA BISTRICA, 11. 9. 2023.
U ponedjeljak 11. rujna 2023. godine, dan uoči blagdana Imena Marijina, četrdesetak članova i članica Udruge slijepih Međimurske županije hodočastili su u svetište Majke Božje Bistričke. Hodočašće je organizirala Udruga u suradnji s Povjerenstvom za pastoral osoba s invaliditetom i njihovih obitelji Varaždinske biskupije.

Po dolasku na Mariju Bistricu izmoljena je pobožnost križnoga puta na bistričkoj Kalvariji koju je predvodio bogoslov Josip Sarić. Na križnom putu svi su sudjelovali dostojanstveno i pobožno. Potom je u bazilici Majke Božje Bistričke slavljena sveta misa koju je predvodio vlč. Kornelije Grgić u suslavlju s vlč. Leonardom Šardijem. Između ostalog, osvrnuvši se na evanđelje (Lk 6, 6-11), vlč. Kornelije je u propovijedi istaknuo: „Zapitajmo se svatko u svojoj savjesti: Tko je za mene Krist Gospodin? Je li On samo liječnik, je li Isus za mene samo čudotvorac ili je Gospodin? To isto pitanje postavljalo se i u Isusovo vrijeme. Gledali su Ga samo kao liječnika. Ono što činimo na svetoj misnoj žrtvi Isusu u spomen, to smo pozvani činiti i u svojoj svakodnevici. Bog je punina zakona i sve čini u ljubavi. Na to smo pozvani i mi, a ne stavljati zakon iznad ljubavi. Dobro djelo ne mora biti nešto senzacionalno i veliko. Dobro djelo može biti lijepa riječ, osmijeh. Pozvani smo činiti dobra djela, djela ljubavi, to jest Božja djela. Bog je onaj koji nas potiče i koji čini dobra djela kroz nas. Svoje kršćanstvo trebamo živjeti svih sedam dana u tjednu, a ne samo nedjeljom.“

Na kraju svete mise, zahvalnu molitvu Majci Božjoj na Brailleovom pismu pročitao je član Udruge slijepih, gospodin Danijel Kralj.
Anika Sačić

ZAHVALNA MOLITVA

Djevice Marijo, hvala
što nas okupljaš u radosti,
hvala Ti što si oduvijek
za sve nas puna milosti.

Tebi smo svi srca dali
i iskrene molitve svoje
da čuvaš jednako hrabre
i one koji se boje.

Svaki Tvoj hodočasnik
zahvaljuje na daru života
i s vjerom brzo otkrije
kolika je Tvoja dobrota.

Majčinskom ljubavlju svojom
pružaš nam obilje sreće,
zato Te Tvoj puk kršćanski
napustiti nikada neće.

Majko Crkve u Hrvata,
Ti si nam sunčana strana
i svaki naš susret s Tobom
za dušu je lijek i hrana.

Kraljice krunice svete,
budi spas narodu svome
i ne daj da vjera nam kopni
kada nas nevolje slome.

Ako se kad i dogodi
da propadamo od boli,
Isusu sve preporuči
i za nas svim srcem moli.

Tvoji ćemo i dalje biti
hodeć po Gospodnjoj cesti