Čestitka mons. Petra Palića, hvarskog biskupa, novoizabranom varaždinskom biskupu Boži RadošuHVAR, 1. 8. 2019.
Mons. Petar Palić, Hvarski biskup, uputio je čestitku novoimenovanom Varaždinskom biskupu Boži Radošu.

"Uvršten si u zbor apostolskih nasljednika i Crkva Te šalje upravljati i posvećivati Božji narod, te svjedočiti i propovijedati Radosnu vijest Isusa Krista blago i ustrajno, hrabro i jasno, upravo onako kako je to činio i sv. Alfons Mariao Liguori, biskup i crkveni naučitelj čiji spomendan Crkva danas slavi. Uvjeren sam da će Ti Tvoje dosadašnje iskustvo biti od pomoći u pronalaženju prave riječi i pravog načina kojim ćeš predvoditi svećenike, redovnike i redovnice i sav narod Božji Varaždinske biskupije, koja ti je povjerena, u širenju i izgradnji Kristova kraljevstva.", stoji između ostalog u čestitci biskupa Palića koju u cijelosti možete pročitati na poveznici.