Ispred vjernika laika Varaždinske biskupije novom biskupu čestitku su uputili bračni par Sanja i Ivan Malbašić

VARAŽDIN, 24. 11. 2019.

Ispred vjernika laika Varaždinske biskupije, čestitku su novom varaždinskom biskupu mons. Boži Radošu uputili bračni par Sanja i Ivan Malbašić.

IVAN:
Preuzvišeni oče biskupe,

radosno Vas dočekujemo u ovom trenutku prihvaćanja biskupske službe kojom započinjete novi korak Vašega osobnog života i života naše Varaždinske biskupije. Radujemo se što postajete naš pastir u vremenu koje je ispunjeno specifičnim i dinamičnim promjenama s vidljivom izmijenom vrijednosnog sustava našega društva. Dragi oče biskupe Bože, uime više od 350 000 vjernika laika izričemo Vam našu otvorenost, blizinu i potrebu da nas vodite, ohrabrujete i podupirete u našim nastojanjima da živimo Evanđelje u izazovima ovoga svijeta. Molimo Vas kao svojeg duhovnog oca da se za nas zauzimate očinskim srcem kao što se za sve nas brine naš nebeski Otac. Slika oca vrlo je znakovita i nije slučajno prva riječ naše najvažnije kršćanske molitve. I sam sam otac, doduše puno manje obitelji, i ne mogu drugačije pristupati svojoj djeci nego kao onaj koji je iz dana u dan pozvan biti tu za njih i stavljati njihovo dobro prije svojega osobnog. Kao što su nama roditeljima djeca izvor velike radosti, iako počesto i brige, neka i Vas skrb za nas vjernike uvijek ispunja radošću. U svojoj ćete službi, po biskupskom autoritetu, donositi mnoge važne odluke. Mi vjernici laici smo uz Vas i molimo Vas: vodite nas u Istini. Neka Vam u tome uvijek svjetionik bude Isus Krist koji je sam Put, Istina i Život. On nam je obećao snagu odozgor. Pratimo Vas na tom putu našim skromnim molitvama.

SANJA:
Dragi naš oče biskupe Bože,

uime vjernika laika Varaždinske biskupije želimo Vam dobrodošlicu u našu i Vašu mjesnu Crkvu varaždinsku za koju od danas preuzimate odgovornost pred samim Bogom. Mi vjernici laici stavljamo Vam se na raspolaganje u svemu gdje ćete nas trebati, od pastoralnih i drugih aktivnosti kako u našim župama, tako i na projektima na biskupijskoj razini.  Zajednički molimo našu nebesku Majku Mariju, sv. Marka Križevčanina, bl. Alojzija Stepinca i sve svete da po njihovu moćnom zagovoru budete pastir kojega je opisivao apostol naroda sv. Pavao pišući poslanicu Timoteju ovim riječima: „Zaklinjem te pred Bogom i Kristom Isusom, koji će suditi žive i mrtve, zaklinjem te pojavkom njegovim i kraljevstvom njegovim: propovijedaj Riječ, uporan budi – bilo to zgodno ili nezgodno – uvjeravaj, prijeti, zapovijedaj sa svom strpljivošću i poukom. Jer doći će vrijeme kad ljudi neće podnositi zdrava nauka, nego će sebi po vlastitim požudama nagomilavati učitelje kako im godi ušima; od istine će uho odvraćati, a bajkama se priklanjati. Ti, naprotiv, budi trijezan u svemu, zlopati se, djelo izvrši blagovjesničko, služenje svoje posve ispuni!“ (2 Tim 4,1-5). Papa Franjo istaknuo je jednom zgodom da su poniznost i služenje ono što istinski vrijedi pred Bogom. Zato i mi molimo da Vaše poslanje uvijek bude onakvo kako ste izrekli svojim biskupskim geslom – „Služiti radosno Gospodinu“. Dobro nam došli!