Proštenje svete Ane u Hlapičini u Župi Sveti Martin na Muri

Proštenje svete Ane u Hlapičini u Župi Sveti Martin na MuriHLAPIČINA, 28. 7. 2019.
U crkvi svete Ane u Hlapičini u nedjelju 28. srpnja svečano je proslavljeno proštenje svete Ane.

Svečanu koncelebriranu svetu misu predvodio je mons. Antun Perčić, generalni vikar Varaždinske biskupije. U propovijedi je mons. Perčić sve pozvao da slijede primjer svete Ane u osluškivanju Božjega glasa.

- Evanđelje nas sve potiče na molitvu, i to ustrajnu molitvu. Evanđelist Luka donosi molitvu „Oče naš“ koja nam govori kakav odnosi trebamo imati prema Bogu i bližnjemu – poručio je generalni vikar, a svoje je razmišljanje završio molitvom za naše obitelji.

Prije završnog blagoslova župnik Ivan Herceg je svima zahvalio i poželio ugodan ostatak dana. Samom proštenju je prethodila trodnevna duhovna priprema koju je vodio župnik.

Izvor: Župa Sveti Martin na Muri