Tečaj kursilja za sedamdesetak krizmanika Župe sv. Vida u Pitomači

Tečaj kursilja za sedamdesetak krizmanika Župe sv. Vida u PitomačiPITOMAČA, 26. 1. 2020.
Sedamdesetak krizmanika Župe sv. Vida u Pitomači kroz dva vikenda, 17. - 19. te 24. - 26. siječnja 2020. sudjelovalo je na tečaju kursilja za krizmanike kako bi započeli sa svojom duhovnom pripremom za krizmu.

Susret je počeo molitvom te predstavljanjem kursilja. Zatim su okupljeni slušali svjedočanstva Kursiljo animatora Varaždinske biskupije. O tim svjedočanstvima krizmanici su kasnije razgovarali u radu po grupama te na temelju onoga što su čulu, podijelili i svoja životna iskustva.

U subotu su nastavili svoje druženje te su dobili priliku ispovijediti. Za vrijeme ispovijedi molili su krunicu, a potom imali i klanjanje pred Presvetim. Dan su završili filmićom o Krapnju te kratkim svjedočanstvom animatorica koje su bile na Krapnju.

U nedjelju su proslavili svetu misu zajedno sa župnom zajednicom te nakon nje pisali dojmove. Većini krizmanika se Kursiljo svidio i nadmašio je njihova očekivanja s kojima su došli u petak, jer su čuli iskrena svjedočanstva mladih ljudi.

- U njima smo zapalili iskrice te se nadamo da će uroditi plodom.- poručuju animatori nakon ovog susreta u Pitomači.

Tena Grlica, župna animatorica